Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CSA, UL, UL 60950, CSA C22.2, FCC CFR47 Part 15, FCC Part 15 A |
|---|---|
| Depth: | 20.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Weighted Round Robin (WRR) queuing, Quality of Service (QoS), fanless |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| Localisation: | United Kingdom |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Switching capacity: 48 Gbps ¦ Forwarding performance (64-byte packet size): 35.7 Mpps |
| Ports: | 22 x 10/100/1000 + 2 x combo SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Status Indicators: | System, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 1.63 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | CSA, UL, UL 60950, CSA C22.2, FCC CFR47 Part 15, FCC Part 15 A |
|---|---|
| Depth: | 20.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Weighted Round Robin (WRR) queuing, Quality of Service (QoS), fanless |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| Localisation: | United Kingdom |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Switching capacity: 48 Gbps ¦ Forwarding performance (64-byte packet size): 35.7 Mpps |
| Ports: | 22 x 10/100/1000 + 2 x combo SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Status Indicators: | System, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 1.63 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: