Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN 60950, UL 1950, CSA C22.2 |
| Depth: | 35 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Auto-sensing per device, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, MAC address filtering, Broadcast Storm Control |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x 9 pin D-Sub (DB-9) management ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 1K entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | RMON, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | System, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V |
| Weight: | 3.3 kg |
| Width: | 43 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN 60950, UL 1950, CSA C22.2 |
| Depth: | 35 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Auto-sensing per device, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, MAC address filtering, Broadcast Storm Control |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x 9 pin D-Sub (DB-9) management ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 1K entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | RMON, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | System, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V |
| Weight: | 3.3 kg |
| Width: | 43 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: