Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | VLANs supported: 4094 ¦ MAC forwarding entries: 16000 |
| Compliant Standards: | CSA, IC, FCC, RoHS, RCM |
| Depth: | 25 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 1000Base-T SFP |
| Jumbo Frame Support: | 9578 bytes |
| MTBF: | 1,179,789 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 56 Gbps ¦ Forwarding rate: 41.67 Mpps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 2.73 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | VLANs supported: 4094 ¦ MAC forwarding entries: 16000 |
| Compliant Standards: | CSA, IC, FCC, RoHS, RCM |
| Depth: | 25 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, port mirroring, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 1000Base-T SFP |
| Jumbo Frame Support: | 9578 bytes |
| MTBF: | 1,179,789 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 56 Gbps ¦ Forwarding rate: 41.67 Mpps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 2.73 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: