Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x |
|---|---|
| Depth: | 25 cm |
| Designed For: | P/N: MA-CBL-100G-1M, MA-CBL-100G-3M, MA-CBL-100G-50CM, MA-SFP-10GB-ER, MA-SFP-10GB-LR, MA-SFP-10GB-SR, MA-SFP-10GB-ZR, MA-SFP-1GB-LX10, MA-SFP-1GB-SX, MA-SFP-1GB-TX |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Static routing, auto firmware update, ACL support, VLAN Tagging, Broadcast Storm Control, adaptive policy, DAI, DHCP snooping, cloud managed |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ uplink ¦ 1 x management ¦ 2 x network stack device |
| MTBF: | 2,267,202 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps ¦ Switching capacity: 128 Gbps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Syslog |
| Status Indicators: | Power, link/activity, status |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V |
| Weight: | 3.45 kg |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x |
|---|---|
| Depth: | 25 cm |
| Designed For: | P/N: MA-CBL-100G-1M, MA-CBL-100G-3M, MA-CBL-100G-50CM, MA-SFP-10GB-ER, MA-SFP-10GB-LR, MA-SFP-10GB-SR, MA-SFP-10GB-ZR, MA-SFP-1GB-LX10, MA-SFP-1GB-SX, MA-SFP-1GB-TX |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Static routing, auto firmware update, ACL support, VLAN Tagging, Broadcast Storm Control, adaptive policy, DAI, DHCP snooping, cloud managed |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ uplink ¦ 1 x management ¦ 2 x network stack device |
| MTBF: | 2,267,202 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps ¦ Switching capacity: 128 Gbps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Syslog |
| Status Indicators: | Power, link/activity, status |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V |
| Weight: | 3.45 kg |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: