Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Forwarding table entries: 16000 ¦ Tagged VLANs: 4095 |
| Compliant Standards: | CSA, IC, FCC, RoHS, RCM |
| Depth: | 41.6 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, DHCP support, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) |
| Height: | 4.38 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W ¦ 4 x 10Gbit LAN SFP+ uplink |
| Jumbo Frame Support: | 9600 bytes |
| MTBF: | 403,717 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Units In A Stack: | 8 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 128 Gbps |
| PoE Budget: | 370 W |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| Power Redundancy: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Routing Protocol: | VRRP, OSPFv2, static IP routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 4.8 kg |
| Width: | 48.46 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Forwarding table entries: 16000 ¦ Tagged VLANs: 4095 |
| Compliant Standards: | CSA, IC, FCC, RoHS, RCM |
| Depth: | 41.6 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, DHCP support, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) |
| Height: | 4.38 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W ¦ 4 x 10Gbit LAN SFP+ uplink |
| Jumbo Frame Support: | 9600 bytes |
| MTBF: | 403,717 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Units In A Stack: | 8 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 128 Gbps |
| PoE Budget: | 370 W |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| Power Redundancy: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Routing Protocol: | VRRP, OSPFv2, static IP routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 4.8 kg |
| Width: | 48.46 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: