Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Tagged VLANs: 4095 |
| Compliant Standards: | CSA, C-Tick, IC, RoHS |
| Depth: | 48.7 cm |
| Device Type: | Switch - 32 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Features: | Layer 3 switching, DHCP support, VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Quality of Service (QoS), SMS aler |
| Height: | 4.5 cm |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-X SFP+ ¦ 2 x 40Gbit LAN QSFP+ uplink/stacking ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 |
| MTBF: | 431,380 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 800 Gbps |
| Ports: | 24 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Routing Protocol: | OSPFv2, static IP routing |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 6.35 kg |
| Width: | 48.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Tagged VLANs: 4095 |
| Compliant Standards: | CSA, C-Tick, IC, RoHS |
| Depth: | 48.7 cm |
| Device Type: | Switch - 32 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Features: | Layer 3 switching, DHCP support, VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, E-mail alert, Broadcast Storm Control, firmware upgradable, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Quality of Service (QoS), SMS aler |
| Height: | 4.5 cm |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-X SFP+ ¦ 2 x 40Gbit LAN QSFP+ uplink/stacking ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 |
| MTBF: | 431,380 hours |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 800 Gbps |
| Ports: | 24 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Routing Protocol: | OSPFv2, static IP routing |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 6.35 kg |
| Width: | 48.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: