Netgear GS752TX-100AJS
S3300-52X (GS752TX)52-port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch with 2 copper 10G ports and 2 SFP+ 10G ports
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Capacity: | VLANs supported: 256 ¦ ACL entries: 100 ¦ IPv4 routes (static): 32 ¦ DHCP snooping entries: 8000 ¦ ARP entries: 512 ¦ Forwarding table entries (Multicast): 512 ¦ Priority queues per port: 8 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, cUL, EN 60950, IEC950, UL 1950, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, EN50082-1, CCC, RoHS, FCC Part 15 A, C-Tick Class A, VCCI Class A |
| Depth: | 25.7 cm |
| Device Type: | Switch - 52 ports - smart - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, trunking, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, ALG support, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, store and forward, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multicast Storm Contro |
| Flash Memory: | 128 MB |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x 10GBase-T RJ-45 uplink/stacking ¦ 2 x 10Gbit LAN SFP+ uplink/stacking ¦ 1 x USB 2.0 Type A |
| Jumbo Frame Support: | 9KB |
| Localisation: | Asia Pacific |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| MTBF: | 279,970 hours |
| Manufacturer: | Netgear |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Units In A Stack: | 6 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Bandwidth: 176 Gbps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x 10Gb Ethernet + 2 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 44.12 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processor: | : 800 MHz |
| RAM: | 512 MB |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Routing Protocol: | Static IPv4 routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.66 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
|---|---|
| : | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| GPSR - EU responsible person: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Capacity: | VLANs supported: 256 ¦ ACL entries: 100 ¦ IPv4 routes (static): 32 ¦ DHCP snooping entries: 8000 ¦ ARP entries: 512 ¦ Forwarding table entries (Multicast): 512 ¦ Priority queues per port: 8 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, cUL, EN 60950, IEC950, UL 1950, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, EN50082-1, CCC, RoHS, FCC Part 15 A, C-Tick Class A, VCCI Class A |
| Depth: | 25.7 cm |
| Device Type: | Switch - 52 ports - smart - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, trunking, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, ALG support, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, store and forward, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multicast Storm Contro |
| Flash Memory: | 128 MB |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x 10GBase-T RJ-45 uplink/stacking ¦ 2 x 10Gbit LAN SFP+ uplink/stacking ¦ 1 x USB 2.0 Type A |
| Jumbo Frame Support: | 9KB |
| Localisation: | Asia Pacific |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| MTBF: | 279,970 hours |
| Manufacturer: | Netgear |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Units In A Stack: | 6 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Bandwidth: 176 Gbps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x 10Gb Ethernet + 2 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 44.12 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processor: | : 800 MHz |
| RAM: | 512 MB |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Routing Protocol: | Static IPv4 routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.66 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
|---|---|
| : | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| GPSR - EU responsible person: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: