Dell 210-ANRH
Dell Networking S5048F-ON - Switch - Managed - 48 x 25 Gigabit SFP28 + 6 x 100 Gigabit QSFP28 - front to back airflow - rack-mountable, incl. OS
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS, TACACS+ |
|---|---|
| Capacity: | ARP entries: 82000 ¦ IPv4 routes: 128000 ¦ IPv6 routes: 64000 ¦ Multicast hosts: 8000 ¦ Link aggregation groups: 128 ¦ Layer 2 VLANs: 4000 ¦ MSTP instances: 64 |
| Compliant Standards: | EN 61000-3-2, EN55022, EN 61000-3-3, CISPR 22, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, EN 60825-1, ISO 7779, EN 60825-2, EN 60950-1 Second Edition, IEC 60950-1 |
| Depth: | 45.7 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | MD5 |
| Features: | Flow control, ARP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of S |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 48 x 25Gbit LAN SFP28 ¦ 6 x 100Gbit LAN QSFP28 ¦ 1 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 management ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 management ¦ 1 x USB Type A |
| MAC Address Table Size: | 132K entries |
| Manufacturer: | Dell |
| Manufacturer Selling Program: | Dell Smart Value Flexi |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 3.6 Tbps ¦ Forwarding capacity: 2.678 Mpps |
| Ports: | 48 x 25 Gigabit SFP28 + 6 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Power Consumption Operational: | 573 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 8 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, TFTP, SSH-2 |
| Routing Protocol: | OSPF, BGP-4, OSPFv2, OSPFv3 |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 9.98 kg |
| Width: | 43.4 cm |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS, TACACS+ |
|---|---|
| Capacity: | ARP entries: 82000 ¦ IPv4 routes: 128000 ¦ IPv6 routes: 64000 ¦ Multicast hosts: 8000 ¦ Link aggregation groups: 128 ¦ Layer 2 VLANs: 4000 ¦ MSTP instances: 64 |
| Compliant Standards: | EN 61000-3-2, EN55022, EN 61000-3-3, CISPR 22, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, EN 60825-1, ISO 7779, EN 60825-2, EN 60950-1 Second Edition, IEC 60950-1 |
| Depth: | 45.7 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | MD5 |
| Features: | Flow control, ARP support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of S |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 48 x 25Gbit LAN SFP28 ¦ 6 x 100Gbit LAN QSFP28 ¦ 1 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 management ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 management ¦ 1 x USB Type A |
| MAC Address Table Size: | 132K entries |
| Manufacturer: | Dell |
| Manufacturer Selling Program: | Dell Smart Value Flexi |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 3.6 Tbps ¦ Forwarding capacity: 2.678 Mpps |
| Ports: | 48 x 25 Gigabit SFP28 + 6 x 100 Gigabit QSFP28 |
| Power Consumption Operational: | 573 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 8 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, TFTP, SSH-2 |
| Routing Protocol: | OSPF, BGP-4, OSPFv2, OSPFv3 |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 9.98 kg |
| Width: | 43.4 cm |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: