Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Status LCD, keypad |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 53.3 cm |
| Device Type: | Load balancing device |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.45 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 1 x management ¦ 2 x USB - Type A ¦ 1 x console ¦ 1 x failover ¦ 4 x 1000Base-T ¦ 6 x 1/10GBase-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | F5 Networks |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Ports Qty: | 6 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Status Indicators: | Port status, power, transmit, receive, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 110/220 V (50/60 Hz) |
| GPSR - economic actor: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| GPSR - EU responsible person: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | Status LCD, keypad |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 53.3 cm |
| Device Type: | Load balancing device |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.45 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 1 x management ¦ 2 x USB - Type A ¦ 1 x console ¦ 1 x failover ¦ 4 x 1000Base-T ¦ 6 x 1/10GBase-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | F5 Networks |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Ports Qty: | 6 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Status Indicators: | Port status, power, transmit, receive, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 110/220 V (50/60 Hz) |
| GPSR - economic actor: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| GPSR - EU responsible person: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: