Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 2 x keyboard / mouse / video cable - 1.8 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | DDC-2B |
| Depth: | 10 cm |
| Designed For: | HPE 10642 G2 1200mm deep Shock Rack, 10647 G2 1200mm deep Shock Rack, 600mm x 1075mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1075mm Advanced Shock Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Crate Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Pallet Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Shock Rac |
| Device Type: | KVM switch - 4 ports - cascadable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 85% |
| Interfaces: | 4 x KVM ¦ 1 x keyboard (PS/2) ¦ 1 x mouse (PS/2) ¦ 1 x VGA HD-15 ¦ 3 x USB 2.0 Type A |
| KVM Local Users Qty: | 1 local user |
| Keyboard / Mouse Interface: | PS/2 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Resolution: | 2048 x 1536 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 4 x KVM port(s) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | KVM |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.1 kg |
| Width: | 33 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Cables Included: | 2 x keyboard / mouse / video cable - 1.8 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | DDC-2B |
| Depth: | 10 cm |
| Designed For: | HPE 10642 G2 1200mm deep Shock Rack, 10647 G2 1200mm deep Shock Rack, 600mm x 1075mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1075mm Advanced Shock Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Crate Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Pallet Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Shock Rac |
| Device Type: | KVM switch - 4 ports - cascadable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 85% |
| Interfaces: | 4 x KVM ¦ 1 x keyboard (PS/2) ¦ 1 x mouse (PS/2) ¦ 1 x VGA HD-15 ¦ 3 x USB 2.0 Type A |
| KVM Local Users Qty: | 1 local user |
| Keyboard / Mouse Interface: | PS/2 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Resolution: | 2048 x 1536 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 4 x KVM port(s) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | KVM |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.1 kg |
| Width: | 33 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: