Huawei 02357823
S5700-52X-LI-48CS-AC(48 Gig CSFP or 24 Gig SFP.4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or CSFP.4 10 Gig SFP+.AC 110/220V.front access)
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, Secure Shell v.2 (SSH2), HWTACACS |
|---|---|
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag, IEEE 802.3az |
| Depth: | 22 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed - stackable |
| Features: | IGMP snooping, DoS attack prevention, Weighted Round Robin (WRR) queuing, IPv6 support, Dying Gasp support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Per-VLAN Spanning Tree (PVST), Virtual Cable Test (VCT) technolo |
| Height: | 4.36 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-X SFP ¦ 4 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 10KB |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | Huawei |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Forwarding performance: 132 Mpps ¦ Switching capacity: 256 Gbps |
| Ports: | 24 x Gigabit SFP + 4 x combo 1000Base-T + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 79.9 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, SSH-2 |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 44.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
| GPSR - EU responsible person: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, Secure Shell v.2 (SSH2), HWTACACS |
|---|---|
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4000 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag, IEEE 802.3az |
| Depth: | 22 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed - stackable |
| Features: | IGMP snooping, DoS attack prevention, Weighted Round Robin (WRR) queuing, IPv6 support, Dying Gasp support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Per-VLAN Spanning Tree (PVST), Virtual Cable Test (VCT) technolo |
| Height: | 4.36 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-X SFP ¦ 4 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 10KB |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | Huawei |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Forwarding performance: 132 Mpps ¦ Switching capacity: 256 Gbps |
| Ports: | 24 x Gigabit SFP + 4 x combo 1000Base-T + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 79.9 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, SSH-2 |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 44.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
| GPSR - EU responsible person: | Huawei, Deutschland, Hansaallee 205, Düsseldorf, 40549, mobile.de @ huawei.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: