Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC |
| Depth: | 28 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Electric Current Required: | 2 A |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, port forwarding |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 4 rubber feet |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 18.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC |
| Depth: | 28 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Electric Current Required: | 2 A |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, power over Ethernet (PoE), auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, port forwarding |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 4 rubber feet |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 18.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
Carsten Schmidt is your contact person for: