Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Led panel, print server |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE |
| Data Transfer Rate: | 300 MBps |
| Depth: | 28.75 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 1U |
| Expansion Bays: | 2 (total) / 2 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Features: | VPN support, print server, DLNA Media Server |
| Height: | 4.4 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interface Type: | SATA 3Gb/s |
| Interface Type: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 2 x USB 2.0 - Type A ¦ 1 x eSATA 3Gb/s ¦ 1 x management - DB-9 |
| Localisation: | Danish, Hungarian, Czech, Chinese (traditional), Chinese (simplified), Brazilian Portuguese, English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Polish, Swedish, Russian, Spanish, Dutch, Turkish, Japanese, Korean |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Supported Capacity: | 16 TB |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, iSCSI, FTP |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), Microsoft CIFS, Network File System (NFS), FTP, Apple File Protocol (AFP), Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processors Installed: | 1.2 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, JBOD |
| RAM: | 512 MB DDR3 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, HTTPS, SSH |
| Software Included: | Synology Assistant, Synology Data Replicator 3 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | Network adapter - integrated |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.14 kg () |
| Width: | 43.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | Led panel, print server |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE |
| Data Transfer Rate: | 300 MBps |
| Depth: | 28.75 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 1U |
| Expansion Bays: | 2 (total) / 2 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Features: | VPN support, print server, DLNA Media Server |
| Height: | 4.4 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interface Type: | SATA 3Gb/s |
| Interface Type: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 2 x USB 2.0 - Type A ¦ 1 x eSATA 3Gb/s ¦ 1 x management - DB-9 |
| Localisation: | Danish, Hungarian, Czech, Chinese (traditional), Chinese (simplified), Brazilian Portuguese, English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Polish, Swedish, Russian, Spanish, Dutch, Turkish, Japanese, Korean |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Supported Capacity: | 16 TB |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, iSCSI, FTP |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), Microsoft CIFS, Network File System (NFS), FTP, Apple File Protocol (AFP), Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processors Installed: | 1.2 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, JBOD |
| RAM: | 512 MB DDR3 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, HTTPS, SSH |
| Software Included: | Synology Assistant, Synology Data Replicator 3 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | Network adapter - integrated |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.14 kg () |
| Width: | 43.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: