Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
|---|---|
| Depth: | 37.7 cm |
| Designed For: | HPE 7502, 7503-S Switch with 1 Fabric Slot, 7506, 7506-V ¦ HPE FlexNetwork 7503, 7510 Switch with 2x2.4Tbps Fabric and Main Processing Unit |
| Device Type: | Switch - 12 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x CompactFlash Card |
| Height: | 4.5 cm |
| Interfaces: | Network: 12 x SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x RJ-45 management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Ports: | 12 x Gigabit SFP + 1 x 10/100 |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 3.59 kg |
| Width: | 35.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switch Modules International.pdf |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
|---|---|
| Depth: | 37.7 cm |
| Designed For: | HPE 7502, 7503-S Switch with 1 Fabric Slot, 7506, 7506-V ¦ HPE FlexNetwork 7503, 7510 Switch with 2x2.4Tbps Fabric and Main Processing Unit |
| Device Type: | Switch - 12 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x CompactFlash Card |
| Height: | 4.5 cm |
| Interfaces: | Network: 12 x SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x RJ-45 management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Ports: | 12 x Gigabit SFP + 1 x 10/100 |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 3.59 kg |
| Width: | 35.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: