Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-6-1, ACA TS001, AS/NZS 3260, FCC Part 68, AS/NZ |
|---|---|
| Depth: | 31.7 cm |
| Device Type: | Switch |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 14U |
| Expansion Slots: | 10 (total) / 10 (free) x Expansion Slot |
| Height: | 61.84 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 10 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 24.73 kg |
| Width: | 43.97 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-6-1, ACA TS001, AS/NZS 3260, FCC Part 68, AS/NZ |
|---|---|
| Depth: | 31.7 cm |
| Device Type: | Switch |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 14U |
| Expansion Slots: | 10 (total) / 10 (free) x Expansion Slot |
| Height: | 61.84 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 10 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 24.73 kg |
| Width: | 43.97 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: