Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
Cat 6506 Chassis, 6slot, 12RU, No Pow Supply, No Fan Tray
| Depth: | 44.7 cm |
|---|---|
| Device Type: | Switch |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Modular design |
| Height: | 49.7 cm |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Version: | original |
| Weight: | 20 kg |
| Width: | 42.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
Cat 6506 Chassis, 6slot, 12RU, No Pow Supply, No Fan Tray
| Depth: | 44.7 cm |
|---|---|
| Device Type: | Switch |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Modular design |
| Height: | 49.7 cm |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Version: | original |
| Weight: | 20 kg |
| Width: | 42.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: