Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Cloud-Managed: | Yes |
| Communications Technology: | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, 802.11ax |
| Data Transfer Rate: | 3 Gbps |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | Wireless Intrusion Detection System (WIDS), Maximum Ratio Combining (MRC), Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), SU-MIMO technology, 4x4 MU-MIMO technology, packet aggregation, Target Wait Time (TWT), BSS Coloring |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Included Accessories: | Mounting kit |
| Interfaces: | 1 x 1/2.5/5GBase-T (PoE+) - RJ-45 |
| Line Coding Format: | 1024 QAM, OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V (non-PoE) / 42.5 - 57 V (PoE+) |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Cloud-Managed: | Yes |
| Communications Technology: | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, 802.11ax |
| Data Transfer Rate: | 3 Gbps |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | Wireless Intrusion Detection System (WIDS), Maximum Ratio Combining (MRC), Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), SU-MIMO technology, 4x4 MU-MIMO technology, packet aggregation, Target Wait Time (TWT), BSS Coloring |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Included Accessories: | Mounting kit |
| Interfaces: | 1 x 1/2.5/5GBase-T (PoE+) - RJ-45 |
| Line Coding Format: | 1024 QAM, OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V (non-PoE) / 42.5 - 57 V (PoE+) |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: