HPE 467799-B21
HP BLc NC532m NIC Adapter Opt Kit
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-KX4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ap |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, VCCI, EN 60950, EN55022, ICES-003, IEC 60950, EN55024, UL 60950, CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950, EMC, MIC, FCC CFR47 Part 15, ACA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c, BL860c i4, BL870c ¦ HPE ProLiant BL260c G5, BL280c G6, BL2x220c G5, BL2x220c G5 Server A, BL2x220c G5 Server B, BL460c, BL460c G5, BL460c G6, BL460c G7, BL465c, BL465c G5, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5 |
| Device Type: | Network adapter - 2 ports |
| Features: | Flow control, TCP/IP offloading, Quality of Service (QoS) |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 2.0 x8 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition, Microsoft Windows Server 2003 Web Edition, Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, Microsoft Windows Server 2003, Novell NetWare 6.5, Microsoft Windows Small Business Server 2003, SunSoft Solaris 1 |
| Processor: | 1 x Broadcom |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Adapter PCI International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter PCI International.pdf |
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-KX4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ap |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, VCCI, EN 60950, EN55022, ICES-003, IEC 60950, EN55024, UL 60950, CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950, EMC, MIC, FCC CFR47 Part 15, ACA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c, BL860c i4, BL870c ¦ HPE ProLiant BL260c G5, BL280c G6, BL2x220c G5, BL2x220c G5 Server A, BL2x220c G5 Server B, BL460c, BL460c G5, BL460c G6, BL460c G7, BL465c, BL465c G5, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5 |
| Device Type: | Network adapter - 2 ports |
| Features: | Flow control, TCP/IP offloading, Quality of Service (QoS) |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 2.0 x8 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition, Microsoft Windows Server 2003 Web Edition, Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, Microsoft Windows Server 2003, Novell NetWare 6.5, Microsoft Windows Small Business Server 2003, SunSoft Solaris 1 |
| Processor: | 1 x Broadcom |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: