Cisco SPA-1CHOC3-CE-ATM
1 Port Channelized OC3/STM-1 ATM and Circuit Emulation SPA
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, VCCI, EN55022, ICES-003, EN55024, CISPR 22, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, EMC, FCC CFR47 Part 15, FCC CFR21 Part 1040, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 60825, EN 300 386 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | ATM, SONET/SDH |
| Depth: | 18.5 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 1001, 1001 VPN and Firewall Bundle, 1001 VPN Bundle, 1002, 1002 BB Bundle, 1002 FPI Bundle, 1002 HA Bundle, 1002 Security HA Bundle, 1002 Security VPN+FW Bundle, 1002 VPN and Firewall Bundle, 1002 VPN Bundle, 1002-F, 1002-F Security HA Bundle, 1 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x SFP |
| Features: | ARP support, MPLS support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 85% |
| Line Rate: | OC-3c/STM-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPPoA, ARP |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Port status, active, carrier detect, status, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 340 g |
| Width: | 17.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, VCCI, EN55022, ICES-003, EN55024, CISPR 22, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, EMC, FCC CFR47 Part 15, FCC CFR21 Part 1040, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 60825, EN 300 386 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | ATM, SONET/SDH |
| Depth: | 18.5 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 1001, 1001 VPN and Firewall Bundle, 1001 VPN Bundle, 1002, 1002 BB Bundle, 1002 FPI Bundle, 1002 HA Bundle, 1002 Security HA Bundle, 1002 Security VPN+FW Bundle, 1002 VPN and Firewall Bundle, 1002 VPN Bundle, 1002-F, 1002-F Security HA Bundle, 1 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x SFP |
| Features: | ARP support, MPLS support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 85% |
| Line Rate: | OC-3c/STM-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPPoA, ARP |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Port status, active, carrier detect, status, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 340 g |
| Width: | 17.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: