Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Concurrent sessions: 2000000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | ARP support, VLAN support, DoS attack prevention |
| Form Factor: | External |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management ¦ 1 x 100Base-TX (management) |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP |
| Performance: | Throughput: 1.2 Gbps |
| Ports Qty: | 8 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Capacity: | Concurrent sessions: 2000000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | ARP support, VLAN support, DoS attack prevention |
| Form Factor: | External |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management ¦ 1 x 100Base-TX (management) |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP |
| Performance: | Throughput: 1.2 Gbps |
| Ports Qty: | 8 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: