Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Capacity: | Concurrent sessions: 2000000 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, E |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | MPLS support, VLAN support, Syslog support, E-mail alert, antivirus analysis, DDos attack prevention |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.7 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (management) ¦ 1 x serial ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP, SMTP, FTP, DNS, IMAP, SMB |
| OS Provided: | TippingPoint OS |
| Performance: | Intrusion detection throughput: 2 Gbps ¦ Connection rate: 350000 connections per second |
| Ports Qty: | 8 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 14.8 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Capacity: | Concurrent sessions: 2000000 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, E |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | MPLS support, VLAN support, Syslog support, E-mail alert, antivirus analysis, DDos attack prevention |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.7 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (management) ¦ 1 x serial ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP, SMTP, FTP, DNS, IMAP, SMB |
| OS Provided: | TippingPoint OS |
| Performance: | Intrusion detection throughput: 2 Gbps ¦ Connection rate: 350000 connections per second |
| Ports Qty: | 8 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 14.8 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: