Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, RoHS, EN 60825 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x SFP (mini-GBIC) |
| Features: | MPLS support, VLAN support, Syslog support, traffic shaping, DoS attack prevention, E-mail alert, antivirus analysis, DDos attack prevention, Access Control List (ACL) support |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (management) ¦ 1 x management ¦ 4 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP, IP/IPX, SMTP, FTP, DNS, IMAP, SMB |
| Performance: | Intrusion prevention throughput: 600 Mbps |
| Ports Qty: | 4 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 13 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 60950, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, RoHS, EN 60825 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 47 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x SFP (mini-GBIC) |
| Features: | MPLS support, VLAN support, Syslog support, traffic shaping, DoS attack prevention, E-mail alert, antivirus analysis, DDos attack prevention, Access Control List (ACL) support |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (management) ¦ 1 x management ¦ 4 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Tippingpoint |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP, IP/IPX, SMTP, FTP, DNS, IMAP, SMB |
| Performance: | Intrusion prevention throughput: 600 Mbps |
| Ports Qty: | 4 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Power, status, link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 13 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Trend Micro, Österreich, Wienerbergstraße 11 Twin Tower B 15. Stock, Wien, 1100, salesinfo_dach @ trendmicro.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: