Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Serial cable - external ¦ Power cable 3 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, VCCI, cUL, EN 60950, UL 1778, EN 50091-2, IEC 62040-1-1, FCC, CSA C22.2, EN 50091-1, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1 |
| Depth: | 73.4 cm |
| Designed For: | HPE 600mm x 1075mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1075mm Advanced Shock Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Crate Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Pallet Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Shock Rack, 600mm x 1200mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1200mm Advanced Sh |
| Device Type: | UPS - rack-mountable |
| Equipment Protection Value: | 250000 US Dollars |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 17.1 cm |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60309 32A |
| Input Voltage: | AC 220/230/240 V |
| Interfaces: | 1 x serial ¦ 1 x USB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Output Voltage: | + 6% / - 10% - 50/60 Hz |
| Output Waveform: | Sinewave |
| Power Capacity: | 6.5 kW / 6500 VA |
| Power Output Connectors Details: | 6 x power IEC 60320 C19 ¦ 2 x power IEC 60309 32A |
| Quantity: | 18 |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Recharge Time: | 48 hours |
| Remote Management Interface: | RS-232, USB |
| Run Time (Up To): | 5 min at full load ¦ 62 min at 20% load ¦ 15 min at half load |
| Shipping Weight: | 100 kg |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Sound Emission: | 46 dB |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Type: | Expandable |
| UPS Technology: | On-line |
| Version: | original |
| Voltage Provided: | 12 V |
| Weight: | 75 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cables Included: | Serial cable - external ¦ Power cable 3 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, VCCI, cUL, EN 60950, UL 1778, EN 50091-2, IEC 62040-1-1, FCC, CSA C22.2, EN 50091-1, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1 |
| Depth: | 73.4 cm |
| Designed For: | HPE 600mm x 1075mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1075mm Advanced Shock Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Crate Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Pallet Rack, 600mm x 1075mm Enterprise Shock Rack, 600mm x 1200mm Advanced Pallet Rack, 600mm x 1200mm Advanced Sh |
| Device Type: | UPS - rack-mountable |
| Equipment Protection Value: | 250000 US Dollars |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 17.1 cm |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60309 32A |
| Input Voltage: | AC 220/230/240 V |
| Interfaces: | 1 x serial ¦ 1 x USB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Output Voltage: | + 6% / - 10% - 50/60 Hz |
| Output Waveform: | Sinewave |
| Power Capacity: | 6.5 kW / 6500 VA |
| Power Output Connectors Details: | 6 x power IEC 60320 C19 ¦ 2 x power IEC 60309 32A |
| Quantity: | 18 |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Recharge Time: | 48 hours |
| Remote Management Interface: | RS-232, USB |
| Run Time (Up To): | 5 min at full load ¦ 62 min at 20% load ¦ 15 min at half load |
| Shipping Weight: | 100 kg |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Sound Emission: | 46 dB |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Type: | Expandable |
| UPS Technology: | On-line |
| Version: | original |
| Voltage Provided: | 12 V |
| Weight: | 75 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: