Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | EIA-310-E, UL 60950, RoHS, REACH |
| Depth: | 120 cm |
| Features: | Lockable, brush strip, integrated cable management, adjustable rails, split side panels, cable entry, adjustable height feet, integrated electrical grounding |
| Height: | 199.1 cm |
| Height (Rack Units): | 42U |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Mounting Kit: | Included |
| Package Content: | Rack levelling feet, side panels, keys, mounting rails, casters |
| Product Type: | Rack |
| Rack Size: | 19" |
| Version: | original |
| Weight: | 161.36 kg |
| Weight Limit: | 1364 kg |
| Width: | 75 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | EIA-310-E, UL 60950, RoHS, REACH |
| Depth: | 120 cm |
| Features: | Lockable, brush strip, integrated cable management, adjustable rails, split side panels, cable entry, adjustable height feet, integrated electrical grounding |
| Height: | 199.1 cm |
| Height (Rack Units): | 42U |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Mounting Kit: | Included |
| Package Content: | Rack levelling feet, side panels, keys, mounting rails, casters |
| Product Type: | Rack |
| Rack Size: | 19" |
| Version: | original |
| Weight: | 161.36 kg |
| Weight Limit: | 1364 kg |
| Width: | 75 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: