Cisco A9K-MPA-20X10GE
ASR 9000 20-port 10GE Modular Port Adapter
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4- |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3x, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag, ITU-T G.709 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 17 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2, 9904, 9910, 9910 Chassis, 9912, 9912 DC Chassis V2, 9912 TH, 9922, 9922 Chassis with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 3 switching, Layer 2 switching, MPLS support, Quality of Service (QoS), NetFlow |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 20 x 10Gb Ethernet - SFP+ |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 10 Gigabit SFP+ x 20 |
| Version: | original |
| Weight: | 990 g |
| Width: | 16.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switch Modules International.pdf |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4- |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3x, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag, ITU-T G.709 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 17 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2, 9904, 9910, 9910 Chassis, 9912, 9912 DC Chassis V2, 9912 TH, 9922, 9922 Chassis with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 3 switching, Layer 2 switching, MPLS support, Quality of Service (QoS), NetFlow |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 20 x 10Gb Ethernet - SFP+ |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 10 Gigabit SFP+ x 20 |
| Version: | original |
| Weight: | 990 g |
| Width: | 16.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: