Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, Laser Class 1, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AES-256, EN 300 386 V1.6.1, EN 55022 Class A, EN 300 386, EN 55032 Class A, CISPR 32 |
|---|---|
| Depth: | 39.88 cm |
| Designed For: | P/N: C9606R, C9606R-10A, C9606R-1A, C9606R-48S-BN-A, C9606R-48Y24C-BN-A, C9606R-EDU |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | IPv6 support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.32 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1/10/25Gbit LAN SFP28/SFP+ |
| MTBF: | 640,750 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco IOS XE 16.11.1 |
| Performance: | Bandwidth: 2.4 Tbps |
| Ports: | 48 x 1/10/25 Gigabit SFP+ / SFP28 |
| Version: | original |
| Weight: | 3.55 kg |
| Width: | 38.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, Laser Class 1, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AES-256, EN 300 386 V1.6.1, EN 55022 Class A, EN 300 386, EN 55032 Class A, CISPR 32 |
|---|---|
| Depth: | 39.88 cm |
| Designed For: | P/N: C9606R, C9606R-10A, C9606R-1A, C9606R-48S-BN-A, C9606R-48Y24C-BN-A, C9606R-EDU |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | IPv6 support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.32 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1/10/25Gbit LAN SFP28/SFP+ |
| MTBF: | 640,750 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco IOS XE 16.11.1 |
| Performance: | Bandwidth: 2.4 Tbps |
| Ports: | 48 x 1/10/25 Gigabit SFP+ / SFP28 |
| Version: | original |
| Weight: | 3.55 kg |
| Width: | 38.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: