Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 20 (total) / 20 (free) x SFP ¦ 2 (total) / 2 (free) x XFP |
| Features: | IP-routing, VPN support, RPL support, MPLS support, IGMP snooping, MPLS Fast Reroute (FRR), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, DHCP snooping, Acces |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| MTBF: | 110,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| RAM: | 4 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Adapter Gigabit International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter Gigabit International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 20 (total) / 20 (free) x SFP ¦ 2 (total) / 2 (free) x XFP |
| Features: | IP-routing, VPN support, RPL support, MPLS support, IGMP snooping, MPLS Fast Reroute (FRR), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, DHCP snooping, Acces |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| MTBF: | 110,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| RAM: | 4 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: