Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-X |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, FCC C |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.3ae, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ak, IEEE 802.3aq |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco 7606, 7606 Security Bundle, 7606-S, 7609, 7609 Security Bundle, 7609-S, 7613, 7613 Security Bundle ¦ Cisco Catalyst 6503-E, 6503-E chassis with Supervisor Engine 32, 6503-E Firewall Security System Bundle, 6503-E WSLM Bundle, 6504-E, 6504-E Applicat |
| Device Type: | Expansion module - 8 ports |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x X2 |
| Features: | Jumbo Frames support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| RAM: | 1 GB |
| Remote Management Protocol: | RMON, SMON |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 5.9 kg |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-X |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, FCC C |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.3ae, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ak, IEEE 802.3aq |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco 7606, 7606 Security Bundle, 7606-S, 7609, 7609 Security Bundle, 7609-S, 7613, 7613 Security Bundle ¦ Cisco Catalyst 6503-E, 6503-E chassis with Supervisor Engine 32, 6503-E Firewall Security System Bundle, 6503-E WSLM Bundle, 6504-E, 6504-E Applicat |
| Device Type: | Expansion module - 8 ports |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x X2 |
| Features: | Jumbo Frames support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| RAM: | 1 GB |
| Remote Management Protocol: | RMON, SMON |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 5.9 kg |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: