Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bays: | 1 (total) / 1 (free) x external ¦ 4 (total) / 4 (free) x hot-swap 2.5" SFF |
|---|---|
| CPU: | No CPU |
| CPU Upgradability: | Upgradable |
| Channel Qty: | 4 |
| Chipset Type: | Intel C222 |
| Compliant Standards: | ACPI 2.0b, FCC Class A certified, EN 61000-3-2, EN55022, ICES-003, EN 61000-3-3, EN55024, CISPR 22, FCC CFR47 Part 15, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, BSMI CNS 13438 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az |
| Controller Interface Type: | SATA 6Gb/s |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 38.3 cm |
| Device Type: | Power supply |
| Ethernet Controller: | HP NC332i |
| Ethernet Ports: | 2 x Gigabit Ethernet |
| Features: | Administrator password, power-on password |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Front Accessible Bays Qty: | 1 |
| Graphics Processor: | Matrox G200 |
| Height: | 4.32 cm |
| Hot-Swap Bays Qty: | 4 |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express x1 |
| Interfaces: | 4 x USB 2.0 (2 front, 2 rear) ¦ 2 x USB 3.0 ¦ 2 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 1 x HPE iLO ¦ 1 x VGA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max CPU Qty: | 1 |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Monitor Type: | None. |
| OS Certified: | SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux |
| Pricing Type: | CTO |
| Product Form Factor: | Rack-mountable - 1U |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 10 |
| Recommended Use: | Small business, corporate business |
| Remote Management Controller: | Integrated Lights-Out 4 |
| Server Scalability: | 1-way |
| Slots: | 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x16 - half-length, full-height (x8 mode) ¦ 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x8 - low-profile (x4 mode) ¦ 4 (total) / 4 (free) x DIMM 240-pin ¦ 1 (total) / 1 (free) x microSD Card ¦ 1 (total) / 1 (free) x CPU |
| Sound Emission: | 32 dBA |
| Storage Controller Name: | HP Dynamic Smart Array B120i |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | Integrated |
| Version: | original |
| Video Interfaces: | VGA |
| Weight: | 7 kg |
| Width: | 43.46 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Servers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Servers International.pdf |
| Bays: | 1 (total) / 1 (free) x external ¦ 4 (total) / 4 (free) x hot-swap 2.5" SFF |
|---|---|
| CPU: | No CPU |
| CPU Upgradability: | Upgradable |
| Channel Qty: | 4 |
| Chipset Type: | Intel C222 |
| Compliant Standards: | ACPI 2.0b, FCC Class A certified, EN 61000-3-2, EN55022, ICES-003, EN 61000-3-3, EN55024, CISPR 22, FCC CFR47 Part 15, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, BSMI CNS 13438 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az |
| Controller Interface Type: | SATA 6Gb/s |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 38.3 cm |
| Device Type: | Power supply |
| Ethernet Controller: | HP NC332i |
| Ethernet Ports: | 2 x Gigabit Ethernet |
| Features: | Administrator password, power-on password |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Front Accessible Bays Qty: | 1 |
| Graphics Processor: | Matrox G200 |
| Height: | 4.32 cm |
| Hot-Swap Bays Qty: | 4 |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express x1 |
| Interfaces: | 4 x USB 2.0 (2 front, 2 rear) ¦ 2 x USB 3.0 ¦ 2 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 1 x HPE iLO ¦ 1 x VGA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max CPU Qty: | 1 |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Monitor Type: | None. |
| OS Certified: | SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux |
| Pricing Type: | CTO |
| Product Form Factor: | Rack-mountable - 1U |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 10 |
| Recommended Use: | Small business, corporate business |
| Remote Management Controller: | Integrated Lights-Out 4 |
| Server Scalability: | 1-way |
| Slots: | 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x16 - half-length, full-height (x8 mode) ¦ 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x8 - low-profile (x4 mode) ¦ 4 (total) / 4 (free) x DIMM 240-pin ¦ 1 (total) / 1 (free) x microSD Card ¦ 1 (total) / 1 (free) x CPU |
| Sound Emission: | 32 dBA |
| Storage Controller Name: | HP Dynamic Smart Array B120i |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | Integrated |
| Version: | original |
| Video Interfaces: | VGA |
| Weight: | 7 kg |
| Width: | 43.46 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: