Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| CPU: | No CPU |
|---|---|
| Cache / Buffer Size (Max): | 2 GB |
| Data Transfer Rate: | 600 MBps |
| Depth: | 51.56 cm |
| Device Type: | Hard drive array |
| Expansion Bays: | 12 (total) / 12 (free) x hot-swap - 2.5" SFF |
| HDD Array External Interface: | SAS 6Gb/s |
| Height: | 5.31 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface Type: | SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 32 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Pricing Type: | CTO |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 5, RAID 6, RAID 10, ADG |
| Supported Devices / Modules Qty: | 12 |
| Supported Drives: | SAS-2 |
| Total Array Capacity: | 14.4 TB |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Weight: | 3.9 kg |
| Width: | 18.07 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage Accessoires International.pdf |
| CPU: | No CPU |
|---|---|
| Cache / Buffer Size (Max): | 2 GB |
| Data Transfer Rate: | 600 MBps |
| Depth: | 51.56 cm |
| Device Type: | Hard drive array |
| Expansion Bays: | 12 (total) / 12 (free) x hot-swap - 2.5" SFF |
| HDD Array External Interface: | SAS 6Gb/s |
| Height: | 5.31 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface Type: | SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 32 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Pricing Type: | CTO |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 5, RAID 6, RAID 10, ADG |
| Supported Devices / Modules Qty: | 12 |
| Supported Drives: | SAS-2 |
| Total Array Capacity: | 14.4 TB |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Weight: | 3.9 kg |
| Width: | 18.07 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: