Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | 64 GB SSD |
|---|---|
| Capacity: | Multiple Spanning Tree Protocol instances: 64 ¦ HSRP groups: 490 ¦ Per VLAN Rapid Spanning Tree instances: 4000 ¦ Maximum number of links in a port channel: 32 ¦ Maximum number of port channels: 512 ¦ ECMP paths: 64 ¦ Virtual Routing and Forwarding (VRF) |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, RoHS, GB 4943, Directive 2004/108/EC, EN 60950-1 Second Edition, IEC 60950-1 Second Edition, Directive 2006/95/EC, VCCI Cla |
| Depth: | 57.1 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Layer 3 switching, High Availability, hot swappable 4 fans, Virtual PortChannel (vPC) technology, In-Service Software Upgrade (ISSU), NPV Gateway mode, Virtual Extensible LAN (VXLAN), Source-Specific Multicast (SSM), Ethernet Virtual Private Network (EVPN |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | Fixed accessory kit |
| Interfaces: | 24 x 1/10/25Gbit LAN SFP+ downlink ¦ 6 x 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28 uplink ¦ 1 x management RJ-45 ¦ 1 x management SFP+ ¦ 1 x USB ¦ 1 x serial (RS-232) |
| MAC Address Table Size: | 512K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 3.6 Tbps ¦ Active SPAN sessions: 4 |
| Ports: | 24 x 1/10/25 Gigabit SFP+ + 6 x 40/100 Gigabit QSFP+ |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | N+1 |
| RAM: | 16 GB |
| Routing Protocol: | OSPF, RIP, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, PIM-SM, MSDP, ECMP, MPLS |
| Software Included: | Cisco NX-OS |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 7.8 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | 64 GB SSD |
|---|---|
| Capacity: | Multiple Spanning Tree Protocol instances: 64 ¦ HSRP groups: 490 ¦ Per VLAN Rapid Spanning Tree instances: 4000 ¦ Maximum number of links in a port channel: 32 ¦ Maximum number of port channels: 512 ¦ ECMP paths: 64 ¦ Virtual Routing and Forwarding (VRF) |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, RoHS, GB 4943, Directive 2004/108/EC, EN 60950-1 Second Edition, IEC 60950-1 Second Edition, Directive 2006/95/EC, VCCI Cla |
| Depth: | 57.1 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Layer 3 switching, High Availability, hot swappable 4 fans, Virtual PortChannel (vPC) technology, In-Service Software Upgrade (ISSU), NPV Gateway mode, Virtual Extensible LAN (VXLAN), Source-Specific Multicast (SSM), Ethernet Virtual Private Network (EVPN |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | Fixed accessory kit |
| Interfaces: | 24 x 1/10/25Gbit LAN SFP+ downlink ¦ 6 x 100Gbit/40Gbit LAN QSFP28 uplink ¦ 1 x management RJ-45 ¦ 1 x management SFP+ ¦ 1 x USB ¦ 1 x serial (RS-232) |
| MAC Address Table Size: | 512K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 3.6 Tbps ¦ Active SPAN sessions: 4 |
| Ports: | 24 x 1/10/25 Gigabit SFP+ + 6 x 40/100 Gigabit QSFP+ |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | N+1 |
| RAM: | 16 GB |
| Routing Protocol: | OSPF, RIP, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, PIM-SM, MSDP, ECMP, MPLS |
| Software Included: | Cisco NX-OS |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 7.8 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: