Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Longest prefix match (LPM) entries (IPv4): 16000 ¦ Host table entries (IPv4): 208000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 32000 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 4096 ¦ Equal-Cost Multipathing (ECMP) ways: 64 ¦ Multiple Spanning Tree Protocol instances: 64 ¦ Rapid Per- |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, GB 4943, CSA C22.2 No. 60950-1 Second Edition, EN 60950-1 Second Edition, IEC 6095 |
| Depth: | 57.1 cm |
| Device Type: | Switch - 32 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 26 x 40Gbit LAN QSFP+ downlink ¦ 2 x USB ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 ¦ 6 x 40Gbit LAN QSFP+ uplink |
| MAC Address Table Size: | 96K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 2.56 Tbps |
| Ports: | 26 x 40 Gigabit QSFP+ (breakout compatible) + 6 x 40 Gigabit QSFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processor: | : 2.5 GHz |
| RAM: | 16 GB |
| Software Included: | Cisco NX-OS |
| Subtype: | 40 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 9.7 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | Longest prefix match (LPM) entries (IPv4): 16000 ¦ Host table entries (IPv4): 208000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 32000 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 4096 ¦ Equal-Cost Multipathing (ECMP) ways: 64 ¦ Multiple Spanning Tree Protocol instances: 64 ¦ Rapid Per- |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1 Second Edition, GB 4943, CSA C22.2 No. 60950-1 Second Edition, EN 60950-1 Second Edition, IEC 6095 |
| Depth: | 57.1 cm |
| Device Type: | Switch - 32 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 26 x 40Gbit LAN QSFP+ downlink ¦ 2 x USB ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 ¦ 6 x 40Gbit LAN QSFP+ uplink |
| MAC Address Table Size: | 96K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 2.56 Tbps |
| Ports: | 26 x 40 Gigabit QSFP+ (breakout compatible) + 6 x 40 Gigabit QSFP+ (uplink) |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processor: | : 2.5 GHz |
| RAM: | 16 GB |
| Software Included: | Cisco NX-OS |
| Subtype: | 40 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 9.7 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: