Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ak, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3aq |
| Compliant Standards: | UL, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, AS/NZS 3548, MIC Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 26.8 cm |
| Designed For: | HPE BladeSystem c3000 Starter ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure |
| Device Type: | Expansion module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x SFP+ |
| Features: | Full duplex capability, LDAP support, VLAN support, port mirroring, manageable |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 2.8 cm |
| Interfaces: | 1 x 10GBase-CX4 - 4 x InfiniBand (SFF-8470) ¦ 1 x management (USB) ¦ 16 x 10GBase-T - backplane |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS |
| Status Indicators: | Port status, active, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 9.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ak, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3aq |
| Compliant Standards: | UL, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, AS/NZS 3548, MIC Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 26.8 cm |
| Designed For: | HPE BladeSystem c3000 Starter ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure |
| Device Type: | Expansion module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x SFP+ |
| Features: | Full duplex capability, LDAP support, VLAN support, port mirroring, manageable |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 2.8 cm |
| Interfaces: | 1 x 10GBase-CX4 - 4 x InfiniBand (SFF-8470) ¦ 1 x management (USB) ¦ 16 x 10GBase-T - backplane |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS |
| Status Indicators: | Port status, active, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 9.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: