Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Auxiliary Ports: | 4 x SFP+ (uplink) |
|---|---|
| Cabling Type: | Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T |
| Capacity: | ACL entries: 256 ¦ Policies: 64 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, CSA C22.2 No. 60950-1, Directive 2004/108/EC, Direct |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 44.96 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 5010, 5010 OSM version, 5010 Solutions Kit 8G FC Unified Fabric, 5020, 5020 IBM OSM version, 5020 Solutions Kit 8G FC Unified Fabric, 5548 Storage Solutions Bundle, 5548P, 5548UP, 5548UP in N5548UP-N2K Bundle, 5548UP Storage Solutions Bundle, |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x SFP+ |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-negotiation, VLAN support, Cisco Gigabit EtherChannel, Syslog support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Spanning Tree Protocol (STP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Forwarding performance (full duplex): 80 Gbps ¦ Forwarding performance: 176 Gbps ¦ Forwarding performance: 131 Mpps |
| Ports: | Gigabit Ethernet x 48 + 10 Gigabit SFP+ x 4 |
| Power Device: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, SNMP 3, CLI |
| Status Indicators: | Port status, power, system, module locator, fan |
| Version: | original |
| Weight: | 8 kg |
| Width: | 43.94 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Auxiliary Ports: | 4 x SFP+ (uplink) |
|---|---|
| Cabling Type: | Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T |
| Capacity: | ACL entries: 256 ¦ Policies: 64 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, CSA C22.2 No. 60950-1, Directive 2004/108/EC, Direct |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 44.96 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 5010, 5010 OSM version, 5010 Solutions Kit 8G FC Unified Fabric, 5020, 5020 IBM OSM version, 5020 Solutions Kit 8G FC Unified Fabric, 5548 Storage Solutions Bundle, 5548P, 5548UP, 5548UP in N5548UP-N2K Bundle, 5548UP Storage Solutions Bundle, |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x SFP+ |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-negotiation, VLAN support, Cisco Gigabit EtherChannel, Syslog support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Spanning Tree Protocol (STP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Forwarding performance (full duplex): 80 Gbps ¦ Forwarding performance: 176 Gbps ¦ Forwarding performance: 131 Mpps |
| Ports: | Gigabit Ethernet x 48 + 10 Gigabit SFP+ x 4 |
| Power Device: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, SNMP 3, CLI |
| Status Indicators: | Port status, power, system, module locator, fan |
| Version: | original |
| Weight: | 8 kg |
| Width: | 43.94 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: