Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x serial cable |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, CISPR 24, cUL, EN 60950, EN55022, NOM, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN55024 |
| Depth: | 30.1 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, full duplex capability, routing, auto-sensing per device, DHCP support, auto-negotiation, ARP support, trunking, load balancing, VLAN support, IGMP snooping, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 24 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 management ¦ 2 x network stack device ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 12K entries |
| MTBF: | 294,928 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100 + 2 x SFP |
| Power Consumption Operational: | 50 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 2, SNMP, RMON, Telnet, SNMP 3 |
| Routing Protocol: | OSPF, IGRP, BGP-4, RIP-1, RIP-2, EIGRP, DVMRP, PIM-SM, static IP routing, PIM-DM |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, power, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.6 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x serial cable |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, CISPR 24, cUL, EN 60950, EN55022, NOM, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN55024 |
| Depth: | 30.1 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, full duplex capability, routing, auto-sensing per device, DHCP support, auto-negotiation, ARP support, trunking, load balancing, VLAN support, IGMP snooping, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 24 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 management ¦ 2 x network stack device ¦ 2 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 12K entries |
| MTBF: | 294,928 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100 + 2 x SFP |
| Power Consumption Operational: | 50 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 2, SNMP, RMON, Telnet, SNMP 3 |
| Routing Protocol: | OSPF, IGRP, BGP-4, RIP-1, RIP-2, EIGRP, DVMRP, PIM-SM, static IP routing, PIM-DM |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, power, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.6 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: