Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | IPv4 routes: 256000 ¦ IPv6 routes: 128000 ¦ NetFlow entries: 1000000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 128000 ¦ IPv6 routes (Multicast): 64000 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 4094 ¦ Domains: 16000 ¦ ACL entries: 64000 ¦ Logical interfaces: 128000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC 60950, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 3548 Class A, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, CAN/CSA C22.2 No. 60950, VCCI Class A, ETS 300 386, ETS300019-2-3, FCC CFR47 Part 15 A |
| Depth: | 55.38 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 2U |
| Features: | NAT support, MPLS support, IGMP snooping, High Availability, Access Control List (ACL) support, Virtual Route Forwarding-Lite (VRF-Lite), MLD snooping, NetFlow, Virtual Private LAN Service (VPLS), Label Distribution Protocol (LDP), Location ID Separation |
| Height: | 8.89 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 24 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x management (LAN) RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x USB Type A ¦ 1 x mini-USB Type B |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Forwarding performance: up to 120 Mpps ¦ Switching capacity (full duplex): up to 160 Gbps ¦ IPv4 routing: up to 120 Mpps ¦ IPv6 routing: up to 60 Mpps ¦ Layer 2 bridging: up to 120 Mpps |
| Ports: | 24 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ (breakout compatible) |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| RAM: | 4 GB |
| Routing Protocol: | GRE |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 15.8 kg |
| Width: | 44.07 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | IPv4 routes: 256000 ¦ IPv6 routes: 128000 ¦ NetFlow entries: 1000000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 128000 ¦ IPv6 routes (Multicast): 64000 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 4094 ¦ Domains: 16000 ¦ ACL entries: 64000 ¦ Logical interfaces: 128000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC 60950, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 3548 Class A, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, CAN/CSA C22.2 No. 60950, VCCI Class A, ETS 300 386, ETS300019-2-3, FCC CFR47 Part 15 A |
| Depth: | 55.38 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 2U |
| Features: | NAT support, MPLS support, IGMP snooping, High Availability, Access Control List (ACL) support, Virtual Route Forwarding-Lite (VRF-Lite), MLD snooping, NetFlow, Virtual Private LAN Service (VPLS), Label Distribution Protocol (LDP), Location ID Separation |
| Height: | 8.89 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 24 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x management (LAN) RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x USB Type A ¦ 1 x mini-USB Type B |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Forwarding performance: up to 120 Mpps ¦ Switching capacity (full duplex): up to 160 Gbps ¦ IPv4 routing: up to 120 Mpps ¦ IPv6 routing: up to 60 Mpps ¦ Layer 2 bridging: up to 120 Mpps |
| Ports: | 24 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ + 2 x 40 Gigabit QSFP+ (breakout compatible) |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| RAM: | 4 GB |
| Routing Protocol: | GRE |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 15.8 kg |
| Width: | 44.07 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: