Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | VLANs supported: 4096 ¦ ACL: 128000 ¦ IPv4 routes: 2000000 ¦ IPv6 routes: 1000000 ¦ Queues per port: 4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EMC, ICES-003 Class A, AS/NZS 60950, VCCI Class A, ETSI 300 019, AS/NZS CISPR22:2004 Class A, IEC/UL/CSA/EN 60950-1, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN3 |
| Depth: | 40.4 cm |
| Designed For: | P/N: C1-N7706-B23S2E, N7706-EN-B22S2E, N7706-SDA-B23S2E, N77-C7702, N77-C7702=, N77-C7702-S2E-AC, N77-C7706, N77-C7706-B23S2E, N77-C7706-B23S2E-R, N77-C7706-B26S2E, N77-C7706-B26S2E-R, N77-C7706-B33S3E, N77-C7706-B33S3E-R, N77-C7706-B36S3E, N77-C7706-B36S |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES |
| Features: | MPLS support, Access Control List (ACL) support, MACsec support, OpenFlow support, Virtual Output Queuing (VOQ), Virtual Private LAN Service (VPLS), Control plane protection (CoPP), Virtual Extensible LAN (VXLAN), TrustSec support |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 10GBase-T SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 384000 entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco NX-OS |
| Performance: | Forwarding performance: 720 Mpps |
| Ports: | 48 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| RAM: | 8 GB |
| Remote Management Protocol: | CLI |
| Status Indicators: | Port status, status, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 8.6 kg |
| Width: | 55.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | VLANs supported: 4096 ¦ ACL: 128000 ¦ IPv4 routes: 2000000 ¦ IPv6 routes: 1000000 ¦ Queues per port: 4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EMC, ICES-003 Class A, AS/NZS 60950, VCCI Class A, ETSI 300 019, AS/NZS CISPR22:2004 Class A, IEC/UL/CSA/EN 60950-1, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN3 |
| Depth: | 40.4 cm |
| Designed For: | P/N: C1-N7706-B23S2E, N7706-EN-B22S2E, N7706-SDA-B23S2E, N77-C7702, N77-C7702=, N77-C7702-S2E-AC, N77-C7706, N77-C7706-B23S2E, N77-C7706-B23S2E-R, N77-C7706-B26S2E, N77-C7706-B26S2E-R, N77-C7706-B33S3E, N77-C7706-B33S3E-R, N77-C7706-B36S3E, N77-C7706-B36S |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES |
| Features: | MPLS support, Access Control List (ACL) support, MACsec support, OpenFlow support, Virtual Output Queuing (VOQ), Virtual Private LAN Service (VPLS), Control plane protection (CoPP), Virtual Extensible LAN (VXLAN), TrustSec support |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 10GBase-T SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 384000 entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco NX-OS |
| Performance: | Forwarding performance: 720 Mpps |
| Ports: | 48 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| RAM: | 8 GB |
| Remote Management Protocol: | CLI |
| Status Indicators: | Port status, status, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 8.6 kg |
| Width: | 55.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: