Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, cUL, EN 60950, EN55022, NOM, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN55024, UL 60950 |
|---|---|
| Depth: | 32.6 cm |
| Device Type: | Switch - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Full duplex capability, IP-routing, DHCP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 12 (max) |
| Interfaces: | 1 x RJ-45 management ¦ 12 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 12K entries |
| MTBF: | 215,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 12 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP, RMON, HTTP |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, bandwidth utilization %, power, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC -36 -72 V |
| Weight: | 4.6 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, cUL, EN 60950, EN55022, NOM, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN55024, UL 60950 |
|---|---|
| Depth: | 32.6 cm |
| Device Type: | Switch - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Full duplex capability, IP-routing, DHCP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 12 (max) |
| Interfaces: | 1 x RJ-45 management ¦ 12 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 12K entries |
| MTBF: | 215,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 12 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP, RMON, HTTP |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, bandwidth utilization %, power, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC -36 -72 V |
| Weight: | 4.6 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: