Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | ETSI, BSMI, CISPR 22 Class A, EN55022, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, ACA TS001, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, ICES |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 72.7 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable - modular - 10U |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x expansion slot ¦ 2 (total) / 2 (free) x processor board |
| Height: | 44.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| Installed Qty: | 6 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Power Redundancy: | Yes |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC -40 -72 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 39.7 kg |
| Width: | 44.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Routers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Routers International.pdf |
| Compliant Standards: | ETSI, BSMI, CISPR 22 Class A, EN55022, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, ACA TS001, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, ICES |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 72.7 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable - modular - 10U |
| Expansion Slots: | 4 (total) / 4 (free) x expansion slot ¦ 2 (total) / 2 (free) x processor board |
| Height: | 44.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| Installed Qty: | 6 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Power Redundancy: | Yes |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC -40 -72 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 39.7 kg |
| Width: | 44.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: