Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, CSA C22.2 |
|---|---|
| Depth: | 73.9 cm |
| Device Type: | Switch - with fan tray |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 3U |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Modular design, lockable front door |
| Height: | 13.08 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 3 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Version: | original |
| Weight: | 17 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, CSA C22.2 |
|---|---|
| Depth: | 73.9 cm |
| Device Type: | Switch - with fan tray |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 3U |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Modular design, lockable front door |
| Height: | 13.08 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 3 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Version: | original |
| Weight: | 17 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: